İnterneti Türkiye’de en çok kullanan yaş grubu çocuklar ve gençler. Bu grubun hızlı öğrenme, merak ve alışkanlık kazanma özellikleri şüphesiz bunun en büyük nedeni. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın verilerine göre Türkiye’deki çocukların %85’i Facebook profiline sahip. Bu çocukların üçte biri ise 13 yaş altında. Yani ağırlıklı ilkokul..

Hal böyle olunca çocukların mobil ya da diz üstü bilgisayarlara ilgisi oldukça yüksek. Çoğumuzun etrafında ya da birebir evlerinde yaşadığı bir durumdur, iPad ya da iPhone verilen çocuğun parmaklarıyla hareket ettirerek, geçiş yapması durumu.

The Tokyo Newspaper’da tıpkı diğer basılı mecralar gibi tüketimin arttığı dijital dünyada satış kaybı yaşayan bir gazete. Bunu az da olsa önlemek, geleceğin okuyucuların -yani aslında gelecekteki müşterilerinin kalbini şimdiden kazanmaya başlamış.

Agumented Reality uygulaması ile gazete içerisine yerleştirdiği bazı alanlar ile çocukların gazete ile eğlenceli anlar yakalamasını sağlamış. Agumented Reality uygulamalarının en başarılı olduğu kitle zaten çocuklar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz