Ana Sayfa Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital Pazarlama Danışmanı olarak 2013 yılından beri birçok işletmeyi ve bireyi dijital iletişim kanallarında hedeflediği noktaya ulaştırdım. Günümüzde birçok sektörün ilerlemesinde büyük pay sahibi olan internet ve dijitalleşme dijital pazarlama danışmanlığı hizmetinin öneminin de altını çiziyor. Peki bu danışmanlık hizmetinin kapsamı nedir ve dijital pazarlama alanında yatırım yapmadan önce doğru danışmanı ya da ajansı nasıl belirleyeceğinizi anlatayım.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı nedir?

Günümüzde yaygınlaşan internet kullanımı, gelişen online iş modelleri birçok işletmenin dijitalleşmesini sağlarken birçoğu için de hala büyük bir fırsat barındırıyor. Dijital Pazarlama Danışmanlığı da dijitalleşmek, işini ve hizmetlerini internet ortamına taşımak isteyen kurum ya da kişisel markasını oluşturup, girişimci olmak isteyen bireyler için bu dünyanın kapılarını aralayan, koçluk eden danışmanlık modelidir.

Dijital Pazarlama Kategorisinde Yazdığım Blog Yazılarıma Göz Atın!

Dijital Pazarlama Danışmanı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

2010 yılından beri dijital alanda çalışıyor, 2013 yılında beri aktif olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum. Dilerseniz hakkımda sayfamdan beni yakından tanıyabilir ve referanslarımı inceleyebilirsiniz. Danışmanlı yaptığım süre boyunca danışanlarıma maksimum faydayı sağlamayı amaçladım. Bu noktada doğru danışmanı nasıl seçebileceğinize dair yaklaşımımı da anlatmak istedim. Dijital pazarlama danışmanı,

• Mutlaka pazarlama, satış ve iletişim bilimlerine hakim ve ilgili olmalıdır. Yaptığınız iş neticede bir satış ve pazarlama faaliyetidir ve insanlarla iletişim kurmayı gerektirir. Sadece web sitesi yapabilen birisi ya da sadece Facebook sayfası yöneten birisinin bu danışmanlığı yapması verimli olmaz.
• Birlikte çalışacağınız kişi ya da ekip dijital dünyanın gerektirdiği analiz ve ölçümleme, durumlar arası ilişki kurabilme ve tüketicini davranışını analiz edebilme yeteneklerine sahip olmalıdır.
• İşletmenizi ya da girişiminizi veya kişisel markanızı dijitalleştireceği için pazar araştırması, marka iletişimi ve bir girişimi ayakta tutan kavramlara hakim olmalıdır.
• Dijital platformların sunduğu fırsatların farkında olan, dijital araçları iyi kullanılan bir danışman sizi dijital kanallara doğru entegre ederek hedeflerinize ulaştıracak fırsatları sunar.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Hakkında Sıkça Sorular Sorular

Dijital pazarlama danışmanlığı kapsamında bu hedefinize göre bu işi öğrenebileceğiniz bir eğitim ve devamında koçluk programı tasarlıyorum. Dilerseniz kendi markanızı ve işletmenizi birlikte dijital kanallarda var edebiliriz.
Kesinlikle evet! Standart danışmanlıkların aksine dijital dünyada yaptığımız neredeyse her adımın etkisini verilerle ölçüp analiz ederek, değerlendirebiliriz. 10 yılı aşkın dijital pazarlama tecrübemle sizin için bu analizi rutin olarak yapar ve raporlarım.
Sunduğum bu hizmette sizden alacağım bir brief ve talep formu ile markanızı, işletmenizi, dijital kanallarda ne yapmak istediğinizi ve beklentinizi konuşurum. Ardından size uygun bir pazarlama planı ile harekete geçeriz.
Dijital pazarlama danışmanlığı markanızı ve işletmenizin ihtiyaçlarına yönelik dijital iletişim kanallarında yol planları hazırlar. Hedefiniz satışlarınızı arttırmak ya da yeni pazarlara girmekse buna uygun bir strateji ve beraberindeki çalışmalar ile başarmak mümkündür.
İşinizi ya da kişisel markanızı dijital kanallarda doğru bir şekilde var etmek için strateji, web sitesi yönetimi, e-ticaret danışmanlığı, sosyal medya yönetimi gibi kapsamlı pazarlama çalışmaları için verilen danışmanlıktır.

Load More