>Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kullanıcı sayısı dünya genelinde 400 milyona ulaştı. Son zamanlarda Facebook kullanımda ufak ufak değişikliklerle kendini farkettirsede büyük değişikliklere de imza atıyor. Foursquare gibi lokasyon bazlı servislerin yükselişe geçmesine sessiz kalmayarak Facebook Places’i geliştirdi. Facebook Places hakkında Webrazzi tarafından yazılmış güzel bir yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

400 milyona ulaşan kullanıcı sayısı ile hayatımızın içine yerleşen Facebook’tan şimdide Sesli Facebook geliyor.

“Bu sıralar ABD’li otomotiv devi General Motors (GM), otomobil sürücüleri tarafından kullanılabilecek bir Facebook uygulamasını test ediyor. Araba içerisine monte edilecek olan iletişim sistemiyle entegre olacak olan uygulama, tamamen sesle çalışacak.

Eğer uygulama başarılı olursa, sürücü konuşarak Facebook’taki sayfasını ziyaret edebilecek, profilini günceleyebilecek, mesaj gönderebilecek ve gelen yazılı mesajları dinleyebilecek.

Araç içerisinde telefonlarla Facebook hesaplarına girilmesinin kazalara yol açmasından hareketle bu yeni sistemi geliştirmeye karar veren GM, böylece araçlarını da 500 milyondan fazla kullanıcısı olan Facebook üyeleri açısından daha cazip hale getirmeyi de planlıyor.

Buna karşılık dikkatsiz sürücülerin bu yeni teknolojiyle daha çok kazaya neden olabileceği yönünde eleştiriler de yok değil. Hatta bu uygulamanın ABD’deki bazı eyaletlerde yasalara takılabileceği de dile getiriliyor.“ Kaynak: http://www.marketingturkiye.com/yeni/Haberler/NewsDetailed.aspx?id=17036

Bu uygulama ile Facebook’un hayatımızda daha da yerinin artacağı belli düşünün artık araba kullanırken bile Facebook’a girmemizi sağlayan bir uygulama!!!

 

1 Yorum

  1. >acaba Mark Zuckerberg efendi bu sitesinin bu kadar tutacağını bilebilir miydi?Gsm operatorleri bile facebooka ucretsz giriş vermek için birbiriyle yarşio,işyerleri girilmesin diye tek bi siteyi engelliyo..Facebookk..Adına şarkılar yapılıo..İnsanların tüm özel hayatlarını sergilediği tek site..Kimse bi ff ve ya twitter bilmezken feysbukuma bakiyim diye pc yi açıp kapatıo..Bu kadar popüler bi sitenin sesli facebookla kalmayıp sürekli inovasyonda bulunması lazım..Sesli facebook tutar mı tutar ..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz