Youtube’da izlenme savaşları her geçen gün şiddetini arttırıyor. Reklam sektörü için de önemli bir noktada olan Youtube’da iyi etkileşim almak ise reklamın başarısı ve desteklenen medya bütçesi ile orantılı olarak değişiyor.

Google tarafından her ay düzenli açıklanan YouTube Ads Leaderboard‘da, Ocak 2015‘in en çok izlenen reklam filmleri belli oldu.

Bu listeye göre Ocak ayının en başarılı reklamı Doğadan’a ait, Büyük Hesaplaşma! Bugün izlenme sayısı 5.708.447.


Bilmeyenler için  YouTube Ads Leaderboard nedir?

Google ‘YouTube Ads Leaderboard’ta her ay markaların reklamlarından bir popülerlik sıralaması yapıyor. Bu sıralamada yer alacak reklamlar görüntülenme, izlenme, reklam (paid view) ve kazanılan izlemeler (earned view) oranı gibi değerlendirmeler gözönünde bulundurularak belirleniyor. Siz de Youtube Ads Leaderboard’u takip ederek bir önceki ay tüketicilerin reklamlara olan eğilimini inceleyebilirsiniz.

Ocak YouTube Ads Leaderboard’un ikincisi Garanti Bankası’na ait. Bugün Deneysel Bankacılık 2 – Şarkı isimli reklamın Youtube’da izlenme sayısı 3.760.593.

Diğer videoları da aşağıdaki bağlantıları tıklayarak izleyebilirsiniz.

3. Ben Vestel Tablet. Soruyorum size: Ben Vestel değil miyim? (Vestel Turkiye)

4. Yepyeni Orkid Şarkısı İle Nil Karaibrahimgil – Kız Gibi (Orkid Türkiye)

5. PÜFF – Yeni Mizah Dergisi – Müzayede (Zaman TV)

6. TTNET Fibernet’le Adana’dan dünyaya… 

7. Nurella’nın Sır Gibi Saklanan Projesini Ortaya Çıkardık ! 

8. Aynes Reklam Filmi 

9. Turkcell’den Paket Aşımında Yüksek Faturaya Son! 

10. Yapı Kredi’den KOBİ KOBİ Olalı Böyle Kampanya Görmedi! 

https://www.thinkwithgoogle.com üzerinden YouTube Ads Leaderboard’u globalde de takip edebilirsiniz.

Video pazarlamasına dair Türkiye’de güzel işlerin yapıldığını görmek çok sevindirici. Türkiye’de video-dizi pazarlaması üzerine bir hamle yapan Kanal D, Ulan İstanbul dizisini artık sadece internetten yayınlacağını açıkladı. Bu kararın sonucunu yakın zamanda hep beraber göreceğiz. Dizi oyuncularının bu değişiklikle ilgili olarak hazırladıkları video da güzel mesajlar içeriyor, “Tıkla beni bu aralar” :)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz