fatmagul-guzel-ayar

Beni tanımak istediğin için teşekkür ederim! Pazarlama hakkında fikirlerimi ve paylaşımlarımı okuduğuna göre 2009 yılından beri neler sığdırdığımı anlatayım. Mühendislik okurken pazarlamacı olacağımı kimse söylemedi, söyleselerdi sanırım inanmazdım, yani genelde böyle olur. Pazarlama yüksek lisans eğitimime 2009′da başladığım sırada özellikle dijital pazarlamaya eğilmeye başladım.

Dijital hayatın o  vazgeçilmez enerjisini alınca yapacağım iş ile birleştirip mutlu bir iş hayatı yaratmaya karar verdiğim sırada Türkiye’nin ilk sosyal medya ajansı Promoqube ile yollarımız  kesişti.  2010- 2011 yıllarında Account Supervisor olarak Promoqube’de Ülker ve birçok alt markasının sosyal medya ve dijital iletişiminden sorumlu ekibi yönettim.

Daha sonra Sosyal Medya Yöneticisi olarak çok heyecan duyduğum Doritos Akademi projesinde  Tribal DDB de çalıştım. Doritos Akademi projesi IAB Mixx Awards New York, Mixx Awards Europe, Effie Awards, Kristal Elma ve Altın Örümcek gibi dünyada önemli 45 ödül aldı. Harika bir ekiple çalıştım. Bu projenin yanında Ülker Halley, Arçelik ve birçok büyük markaya sosyal medya stratejilerinin geliştirilmesi ve yönetimi konularında hizmet verdim.

Ardından PepsiCo Türkiye – Frito Lay ekibine Dijital İletişim Uzmanı olarak katıldım. Türkiye’ye cips yediren ekiple birlikte bu markaların dijital dünyadaki yolculuğunda görev aldım. 2013 itibariyle girişimci ünvanını da üstlenip kurucusu olduğum Pazarlama Atölyesi şirketimle bireylere ve kurumsal şirketlere, hem Türkiye’de hem de şu an yaşadığım ülke olan Kanada ve daha birçok ülkeye, sosyal medya ve dijital pazarlama alanında eğitim ve danışmanlık vererek bilgi ve tecrübemi paylaşarak arttırmaya çalışıyorum.

2012 yılından beri aynı zamanda dijital pazarlama ve sosyal medya alanında yoğun bir eğitmenlik çalışması içindeyim. Türkiye’de İTÜ ve YTÜ’de birkaç dönem sertifika programlarında eğitmenlik yaptım. Bunun dışında online olarak dünyanın birço yerine online eğitim ve bire bir dijital pazarlama koçluğu yapıyorum. Yılda ortalama 200-250 saat arası eğitim veriyorum ve iş hayatımın bu kısmı beni çok mutlu ediyor. Daha iyi bir eğitmen olabilmek için Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Eğitici Eğitimi programını tamamladım.

2021 yılından beri Kanada’nın Toronto şehrinde yaşıyorum. Kanada’da Sheridan College’da Advertising and Marketing Communications bölümünü iyi bir ortalama ile bitirdim. Şu an Kanada’dan başta Amerika ve Türkiye olmak üzere birçok ülkeye dijital pazarlama, e-ticaret ve kişisel marka alanında online danışmanlık ve eğitim veriyorum.

Doğa benim için bir tutku ve kendimi en iyi hissettiğim evim! Uzunca bir süredir tohum, tarım, temiz beslenme ve bunların önemine yönelik kafa yormaya başladım ve Organik Tarım eğitimi aldım.

Blogumu açtığım 2010 yılından beri bu sitede yazan ve bana en çok ilham veren sözlerden birisi,

Onların peşinden gidecek cesaretiniz varsa, bütün rüyalar gerçek olabilir. Walt Disney.

Benimle iletişime geçmek isterseniz sosyal ağlardaki hesaplarım üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

 

Fatmagül Güzel Ayar