>
Amerikan reklamcı Leo Burnett “Yaratıcılık, bildiğiniz iki şeyi bilmediğiniz bir şekilde birbirine bağlamaktır.” diyor…

 
Pazarlama açısından yaratıcılığı biraz düşünelim. Fotoğraflarda görülenlerin hepsi tuzluk ve biberlik.

Temelde ihtiyacımız sadece bunların içinde tuz ve biberimizi kamufle edip gerektiğinde kullanmaksa neden bu kadar farklı çeşitteler? İşte tasarımcılar, pazarlamacılar bir bakıma fark yaratmak, sizlerin dikkatini çekmek isterler ve bu noktada işe yaratıcılık yeteneklerini katarak hünerlerini sergilerler :) Aynı mantık ürün ambalajlarında da karşımıza çıkmaktadır.
 
 
Tabi ki bu ürün görselleri ya da ambalaj tasarımları

pazarlamada yaratıcılığın en çok fark yarattığı reklam sektörünün birer parçası.Bu yazıyı yazmadan önce rastladığım Post-it’in yaptığı bir viral çalışması ki çoğunuz paylaşım sitelerinde rastlamışsınızdır hani şu çocuğun kıza aşkını post-it’lerle ilan ettiği “Post-it Love” (http://www.youtube.com/watch?v=TsKghhQ41FM) videosundan yola çıkarak Post-it’ten yapılmış birkaç çalışmayı buldum. Ve bence hepsi birer yaratıcılık eseri.
 
işte onlar;
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ve son olarak o kadar Post-it’ten bahsetmişken çok beğendiğim, sosyal medyayı da iyice kullandığını düşündüğüm outdoor çalışmasını da paylaşmadan bitiremem :) Don’t forget your friends.com
 
 
Yaratıcılıktan bahsederek blog hayatıma başlamak istedim. Bu geldiğim noktaya kadar beni her zaman bir adım öne taşıyan hep yaratıcılık ruhumdu. En vazgeçtiğim anlarda esinlendiğim en ufak şeylerden yeni kapılar açtı bana :)
 
Ürünler ve reklam çalışmalarında yaratıcılık diye bahsettim ama yaratıcılık aslında insanın her anında gerekli.
 
Karar verirken, hayal ederken ve hatta bu yazıyı yazarken bile :)
 
 
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz