Geçenlerde bir sunumda izlediğim Electronic Arts firmasının bir hatasının nasıl üstünden geldiğini burada paylaşmak istedim.


ABD’li bir bilgisayar oyunu ve video üreticisi olan Electronic Arts firmasının  bundan 2-3 yıl önce bilgisayar oyununda yaptığı bir hatayı içeren videosu Youtube’a bir kullanıcı tarafından düşmüş. Video da kullanıcılara hayrete düşüren hata şu ünlü golf oyuncusu Tiger Woods’un EA’nın oyununda göl üzerinde golf oynaması. Evet yanlış okumadınız göl üzerinde golf!

Videonun yüksek sayılarda izlenmesiyle birlikte EA’nın bu hatası oldukça geniş bir kitlede duyurulmaya başlar. Bunun üzerine ne yapacaklarını düşünen EA yetkilileri bakın çözüm olarak ne bulmuş?

Olaya gayet espri bir dille cevap veren EA yetkilileri gerçekte Tiger Woods’u su birinkintisi üzerinde golf oynatarak çektikleri videoyu cevap olarak Youtube’a koyar! Ve önceki izlenen hata videosunun 5 katı bir izlenme elde eder ( 5 milyondan fazla). Yazının başında dediğim gibi dev markalarda hata yapar! Ama o hataları kendilerine yakışır bir şekilde telafi eder :)
İşte o video;

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz