Facebook ve Instagram Mağazalar Özelliği
Facebook ve Instagram Mağazalar Özelliği

Facebook Shops ile Facebook ve Instagram’ın üzerinden küçük işletmelere satış yapma imkanı sunulacak yeni bir özellik daha geliyor! Facebook’un E-ticarette ciddi bir oyuncu olma çabasının sinyalini uzun süredir alıyorduk. Özellikle Instagram’da bu kadar fazla satışa yönlenen işletmenin olmasını düşününce bence geç bile kalınmış bir özellik! 2020 Mayıs itibariyle duyurulan Facebook Shops bakalım neler getiriyor!

Facebook ve Instagram’da İşletmeler İçin Satış Yapabilecekleri Mağazalar, Facebook Shops!

Facebook ve Instagram’da dev markaların yanında aslında ciddi reklam harcamaları yapan küçük işletmeler bulunuyor. Facebook’da yeni Shops özelliği ile bu işletmeleri hedef alarak, başka bir e-ticaret sitesine yönlendirmeden Facebook shops ile Facebok ya da Instagram üzerinden tüketicilerin ürünleri inceleyip satın almalarını sağlayacak. Şimdilik ABD ve kısıtlı bir kullanıma açılan bu özellikte her işletmeye açılmayacak.

Facebook Mağazası Nasıl Oluşturulur?

Facebook mağazasını oluşturmak hem ücretsiz hem de oldukça basit. Öne çıkarmak istediğiniz ürünleri seçebilir ve ardından tıpkı Facebook sayfalarında kullandığınız gibi işletme ve mağazanızı öne çıkaracak bir kapak fotoğrafı seçebilirsiniz. Mağazanızı tasarlarken çeşitli renkleri de kullanarak özelleştirme imkanı bulabilirsiniz.

Facebook ve Instagram Mağazalar Özelliği
Facebook ve Instagram Mağazalar Özelliği

Instagram’da Alışveriş ve Mağazalar Bölümü

Instagram kendi için derya deniz olan dünyasına şimdide ayrı bir bölümde mağazalar yani shops bölümünü ekleyerek sizi sevdiğiniz marka ve butiklerden alışverişe yönlendirecek.

Canlı Yayında Online Alışveriş!

Bence e-ticaretin geleceğini şekillendiren önemli çalışmalardan biri bu olacak. Korona ile artan ve rağbet gören canlı yayın etkinliklerini daha da çok göreceğiz. Instagram’da canlı yayın üzerinden satış yapılmasını sağlayacağı bu platformla adeta belli sektörlerdeki marka ve influencerlara yeni kapılar açacak diyebiliriz. Daha çok makyaj videosu, yemek videosu görmeye hazır olun. Benden söylemesi.

Facebook ve Instagram Üzerinden E-ticaret

Bugün dijitale hangi marka yatırım yapacaksa yapsın önce Google’a ardından da mutlaka Facebook ve Intagram’a yatırım yapmaları konusunda yönlendiriyorum. Bu mecralar hem dikeyde hem de yatayda öyle güzel genişlemeler yapıyor ki bizleri çok uzun yıllar daha kendi içlerinde, bağlantılı yeni arayüz ve platformlarında tutmayı başaracaklar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz