dijital_topuklar_zirvesi_2016

1 Kasım’da Türkiye’de bir ilk olan, dijital dünyanın kadınlarını buluşturan harika bir zirve gerçekleşti. Benim de konuşmacıları arasında yer aldığım, Dijital Topuklar tarafından düzenlenen 1. Dijital Kadın Zirvesi, dijital iletişim sektörüne dair çok önemli birçok başlığı ele aldı!

İlk oturumda Dijital Dünyada Kadın Olmak konusunun altını çizen Türkiye’nin tanınmış içerik üreticileri, kendi hikayelerini, içerik üretirken nelere dikkat ettiklerini ve nasıl yol aldıklarını paylaşırken ikinci oturumda benim de konuşmacıları arasında yer aldığım, dijital sektörün etik boyutunu ve kurallarını konuştuk. Benim kısmımda özellikle influencer ve içerik üreticilerinin kendi markalarını nasıl konumlandırmaları gerektiğini, ajans ve markalarla nasıl iş birliği yapmaları gerektiğini ve yasal haklarının altını çizdim. Umarım katılanlarla bir nebze olsun yardımcı olabilmişimdir.

dijital_kadin_zirvesi_2016_2

Tam gün süren etkinlikte öğleden sonra sosyal medyanın birleştirici gücü oturumunda konuşmacı olan Facebook ve Twitter yetkilileri Türkiye’deki sosyal medya gücüne dair önemli detaylar paylaştı. Diğer  oturumda özellikle sosyal medyadan güçlenme, linç girişimleri ve sosyal medyada hedef gösterilme konusu bu alandaki uzman kişiler tarafından masaya yatırıldı. son oturumda ise özellikle yeni nesil ve dijital sektörün dinamikleri bu işin uzmanları tarafından tartışıldı.

Türkiye’deki dijital iletişim sektörü ve bu sektörde yer alan kadınlar için bu etkinliğin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu etkinlik fikrini hayata geçirerek bizleri bir arada toplayan Dijital Topuklar ekibine ve projenin tüm destekçilerine teşekkür ederim!

Ek olarak bu güzel günde Vitringez kurucusu Natali Yeşilbahar, cizenbayan.com’un sahibi Elif Tanverdi ile CNN Türk için güzel bir röportaj gerçekleştirdik.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz