blog_uzantili_domain_kaydi

Blog hatta web dünyasının şüphesiz ki en güçlü alanlarından biri de domain isimleri! Domain satın almanın bir bağımlılık olduğu yönünde tespitleri olan birçok kişi de var, çok haksız da sayılmazlar! :)

Özellikle yarattığınız markanın, projelerin akılda kalıcılığı, markalaşması ve doğrudan trafik için kolay olması gibi birçok özellik domainin değerini arttırıyor. Durum böyle olunca da .com ve .net’lerde yeni proje ve markalar için domain bulmak oldukça zorlaştı. Çoğu park edilmiş ve kullanılmayan domain olsa da taşıdıkları tahmini değerler onların yeni projeler için saklanmasını sağlıyor. Peki domain dünyasındaki yenilikleri takip etmenin ne gibi dayfası var, getirdiği sürprizler neler? İşte tam da bu noktada çok yakında herkese kullanımı açılacak olan, özellikle de blog yazarları ve siteler için büyük önem taşıyan .blog uzantısının haberini bir de benden duyun!

.blog uzantılı domainler blog yazarları için müthiş fırsat!

.blog uzantısı projeleriniz, hali hazırdaki bloglarınız için özellikle markalaşma adına oldukça güzel bir uzantı! İtiraf edeyim ben güçlü iki domain için Natro aracılığı ile ön başvurumu yaptım bile! Öyle ki beş domaini de kapamadım. Tahmin edeceğiniz üzere domain satın alma sürecinde hız oldukça önemli.

.blog uzantılı domainler 21 Kasım 2016 itibariyle herkesin alımına açık olacak. Sıkı takip edenler varsa hatırlayacaktır, Ağustos ayında wordpress.com un ana şirketi tarafından marka sahipleri için .blog uzantılı birçok domain satışa çıkmıştı. Türkiye’den de ön kayıt sağlayan ilk ve tek şirket şu an da Natro. Üstelik herhangi bir önkayıt ücreti de vermiyorsunuz. Sadece alan adının kayıt ücreti olan yıllık 29,99 $ ı ödüyorsunuz.

natro_blog_uzantili_domain_kaydi

.blog domainleri için nasıl ön kayıt yapabilirsiniz?

Natro’nun .blog domain kaydı için açtığı .blog ön kayıt alanında almak istediğiniz domainleri sorgulayın. Eğer ön kayıta müsaitse doğrudan site üzerinden ön kayıt için başvuda bulunabilirsiniz.

Ödeme işlemini yaptıktan sonra ön kayıt talebinde bulunduğunuz domain adı, Natro müşteri panelindeki “Ön Kayıt Taleplerim” menüsünde yer alacak.

Peki Natro bu alan adını nasıl alacak?

Alan adının genel kayda açıldığı ilk saniyelerde, diğer kullanıcılar henüz alan adı sorgularken Natro, sizin önceden ön kayıt talebinde bulunduğunuz alan adınız için otomatik olarak kayıt talebini iletiyor ve herkesten önce sizin sahip olmanıza olanak tanıyor. Sizin bu aşamada manuel olarak hiç bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor, sadece arkanıza yaslanıp süreci izliyorsunuz. Umarım ön kayıt yaptığınız alan adlarında güzel projelerinizi hayata tez zamanda geçirirsiniz :)

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz