Instagram’dan stories yani hikayeler bölümü için yeni bir grup chat sticker/etiket özelliği geldi. Instagram bu özelliği ile kendi uygulaması üzerinden konuşma/sohbet seçeneklerine daha çok yatırım yaptığını da gösteriyor. Mayıs ayında da Instagram, DM özelliğini ayrı bir uygulama ile sunacaklarının da altını çizmiş, ancak Instagram içinde de konuşma alanlarının çeşitleneceğinin sinyalini vermişti. Kullanıcı alışkanlıklarına zaten bakacak olursak hikayeleri yanıtlama, mesajla başkalarına gönderme gibi iletişim seçeneklerini de sıkça kullanıyoruz.

Instagram Hikayelerdeki Chat Özelliği / Sticker Nasıl Kullanılıyor?

Öncelikle içeriğinizi tıpkı normal hikaye paylaşımlarındaki gibi ekliyorsunuz. Ardından her zaman lokasyon, tarih ya da diğer etiket yani sticker eklediğiniz bölümden Chat etkiketini seçiyorsunuz ve sorunuz ya da söylemek istediğiniz mesajınızla birlikte paylaşıyorsunuz.

Pazarlama eğitimleri ve danışmanlık hizmetlerim için detaylı bilgi www.pazarlamaatolyesi.com‘da!

Ardından yayınladıktan sonra story yani hikayeleri gören kişiler bu chat butonuna tıklayarak size sohbete katılmak istediklerini gösteren bir istek yolluyorlar.

Instagram Hikayelerindeki Chat / Sohbet isteklerini nerede görebilirsiniz? Nasıl sohbet başlatacaksınız?

Paylaşım yaptıktan sonra gelen chat isteklerini görebilmeniz için ilgili hikayeyi açmalı ve üste kaydırarak yani tıpkı hikayeleri kimin gördüğünü vs. çeşitli bilgileri gördüğünüz hareketi yapmanız yeterli. Burada gelen istekler listeleniyor ve seçtiklerinizi kabul ederek chat i başlatabiliyorsunuz.

Instagram Story Chat

Bu yeni Instagram özelliği ile birlikte grup mesajları gibi konuşmanın belli bir kitle içerisinde özel olarak artacağını da söyleyebiliriz.

Instagram Chat Özelliğini Markalar Story / Hikaye Paylaşımlarında Nasıl Kullanabilir?

Özellikle bir gruba özel fırsat ve kampanyalar için, sınırlı sürede belli kişilere özel offerlar için bence sıkça kullanılabilir. Topluluğu özelleştirme, sosyal medyadan anlık ve hızlı reaksiyona dayalı kampanyalar için birçok kurgu geliştirilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz