Dün Eğitişim Kariyer Enstitüsü‘nde uzun zamandır katılmayı düşündüğüm Mastermind of Digital Marketing sertifika programına başladım.

Yeni şeyler öğrenmek beni her zaman çok heyecanlandırır. Bu kez özellikle mesleki gelişimime katkısı bulunacağı için daha da heyecanlandım. Dijital pazarlama altında birçok pazarlama çeşidini barındırmaktadır. Kimi zaman özellikle dijitalde birçok mecrayı entegre kullanmak gerekiyor. Bu sebeple bu eğitime ihtiyaç duydum.

Katıldığım bu sertifika programında 5 hafta süresince alanında uzman kişilerden eğitim alacağım. Beni şimdiden en çok heyecanlandıran konular mobil pazarlama ile oyunlar üzerinden viral pazarlama konuları. Uzmanlar geleceğin pazarlama modellerinin bunlar olduğunu söylüyor. Eğitim hakkında detaylı bilgiye Eğitişim Kariyer Enstitüsü’nün web adresinden ulaşabilirsiniz.

Gelelim ilk haftaya. İlk hafta hocamız ve aynı zamanda program mentörümüz Türk Telekom Sobee Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Mehmet Çelikol idi. Kendisi ile pazarlama temelleri ve dijital pazarlama ile nelerin değiştiğini konuştuk, tartıştık.

Eğitimde aldığım ufak notlarım;

*Tüketiciler sosyal medya sayesinde markaların onları daha yakından tanımaları gerektiğini düşünüyor. Bu sebeple yapılacak kampanyalarda onları yakından tanıyıp, anlayıp ne istediklerini verebilmek önemli. Kısacası onlara dokulabilmelisiniz!

*Dev markalar arasında yer almıyorsanız, tüm mecralardan saldıracak ölçüde reklam bütçeniz yoksa sosyal medya büyük bir nimet. Büyük kitlelere konuşmak yerine ulaşabileceğiniz küçük kitlelerin sizi konuşmasını sağlayın. Tabii ki olumlu bir şekilde. Araştırmalar gösteriyor ki insanların %50 si internette hiç tanımadığı insanların yorumlarına inanıyor. Online itibarın önemini de bu şekilde görmüş oluyoruz.

Eğitim ile ilgili ufak notları yazmaya devam edeceğim (: Dediğim gibi bunlar ufak notlar sadece, benim ilk gün öğrendiklerimi yazmaya kalkarsam tüm mesaimi harcamam gerekebilir. Bundan sonra yazacağım tüm yazılarda zaten yansımalarını göreceksiniz (:

2 YORUMLAR

  1. Merhaba Başak, eğitimin her haftasında gözlemlerimi ve notlarımı paylaşacağım, şimdilik eğitim süper gidiyor :) takip ettiğin için teşekkürler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz