Skillshare Online Tasarım, Sanat, Pazarlama Eğitimleri
Skillshare Online Tasarım, Sanat, Pazarlama Eğitimleri

Bu yazımda sizleri, sanat, tasarım ve tasarımın birçok alt alanında kendini geliştirmek isteyen, pazarlama ve işletme alanlarında genel konu başlıkları dışında ufuk açıcı eğitimler almak isteyenler için harika bir eğitim platformu ile tanıştıracağım. Bahsettiğim platform bir online eğitim sitesi olan Skillshare!

Online Tasarım, Sanat ve İşletme Eğitimleri Sitesi
Online Tasarım, Sanat ve İşletme Eğitimleri Sitesi

Pandemi süreciyle birlikte online eğitimlere olan ilgi epey bir arttı! Ben oldum olası, online eğitimlere hem çok sıcak bakan hem de mümkün olduğunca katılım gösteren biriyim. Bence bugün internetin ulaştığı bu nokta, evrensel eğitim içerikleri insana sonsuz bir gelişim fırsatı sunuyor. Bu sebeple bu fırsatı değerlendirip değerlendirmemek sizin elinizde! Türkiye’de online eğitimde üretilen kaliteli içerik sayısı çok çok az ne yazık ki. Sunumu okuyan, başarısız akışlarda içerik sunan özetle bu konuda daha çok yol almak gereken bir noktadayız. Ancak biraz İngilizce bilgisi ya da çeviri destekleri ile online global eğitimlere yönelmenizi şiddetle öneririm. SkillShare’i bu sebeple sizlere anlatmak istedim.

Skillshare nedir?

Skillshare New York merkezli, ağırlıklı yaratıcılık alanında ek olarak da lifestyle ve pazarlama-işletme alanlarında online eğitim içeriği sunan bir platform. Siteye girdiğinizde tasarım eğitimi için doğru yerdeyim dedirten eğitim görselleri, site tasarımı ve içerikleri ile karşılaşıyorsunuz. Skillshare’in en güzel yanlarından biri de her eğitime ayrı ücretler ödemek yerine tek bir abonelik ücreti ile çok sayıda eğitime katılma fırsatı sunması.

Skillshare’in en başarılı bulduğum yanlarından biri eğitimlerin çoğu bir ödevi/projeyi birlikte tamamlamak üzerine, yani sıradan ders anlatımları yerine etkileşime dayalı bir eğitim var. Yabancı eğitim modellerinde sıkça gördüğümüz bu içerik bence Türkiye’de ezberci eğitim almış bizler için büyük gelişim fırsatı.

Skillshare’e kayıt, abonelik ve online eğitim ücretleri

Öncelikle harika bir kampanyadan sizi haberdar etmek istiyorum.Skillshare Many GEOsCovid dolayısıyla harika bir kampanya da yaptılar ve 2 aylık ücretsiz abonelik veriyorlar. Bence asla kaçırmayın. 2 aylık ücretsiz abonelik için kayıt olduktan sonra 2 ay sonunda devam etmek istemezseniz aboneliğinizi iptal ettirmeyi unutmayın. Yoksa kartınızdan yeni aylık tutar çekilir. Ben genellikle bu tarz bir uygulama için abonelik yenilenmeden 1 hafta önceye takvimime hatırlatma kuruyorum ;)

Ücretsiz 2 aylık Abonelik ve Kayıt İçin Buraya Tıklamayı Unutmayın!

Skillshare Online Tasarım, Sanat, Pazarlama Eğitimleri
Skillshare Online Tasarım, Sanat, Pazarlama Eğitimleri

Normalde üyelik nasıl?

Skillshare’e web siteleri üzerinden basit bir üyelik ile kayıt olabilirsiniz. Web sitesinde girdiğinizde güncel kampanyayı göreceğiniz gibi genellikle 14 gün boyunca sizlere ücretsiz bir erişim imkanı veriyor. Sonrasında da standart plan seçersiniz aylık $15. Kesinlikle eğitim içeriklerine değecek bir tutar. Bence 14 gün eğitim içeriğini sizin için yararlı görürseniz yıllık $99 ödeme yapıp aylık tutarı $8.25 e de getirebilirsiniz.

Skillshare Abonelik Ücreti
Skillshare Abonelik Ücreti

Skillshare’den hangi online eğitimler var?

Skillshare’de yaratıcılık alanındaki online eğitimler;

 • Animasyon Eğitimleri
 • Yaratıcı Yazarlık Eğitimleri
 • Film ve Video Eğitimleri
 • Güzel Sanatlar Eğitimleri
 • Grafik Tasarım Eğitimleri
 • İlüstrayon Eğitimleri
 • Müzik Eğitimleri
 • Fotoğrafçılık Eğitimleri
 • UI/UX – Kullanıcı Deneyimi Eğitimleri
 • Web Geliştirme Eğitimleri

İşletme alanındaki online eğitimler;

 • İşletme Analitiği Eğitimleri
 • Freelance Çalışma ve Girişimcilik Eğitimleri
 • Liderlik ve Yöneticilik Eğitimleri
 • Pazarlama Eğitimleri

Bunlara ek olarak da lifestyle ve üretkenlik üzerine birçok eğitimler bulunuyor.

Bence özetle tasarım ve kreatif konulara meraklıysanız içinden çıkamayacağınız bir online eğitim sitesi.

Son olarak değinmek istediğim bir konu daha var.

Dijital Pazarlama ya da Sosyal Medya Alanında Çalışanlar Tasarımdan Anlamalı mı?

Kişisel ilgimin ve tecrübemin yanında dijital pazarlama, sosyal medya ya da genel olarak iletişim alanında çalışanların mutlaka işlerinin bir parçasında tasarım oluyor. Bugün dijitalin geldiğini noktayı düşünürsek zaten tüm alanlarında tasarım, görsellik, yaratıcılık oldukça önemli.

Bir dijital pazarlamacı olarak tasarımla kişisel ilgimin dışında elbette yaptığım tüm işlerde uğraşıyorum ve kendimi geliştiriyorum. Neden derseniz, yaptığım ve yönettiğim web sitelerinin tasarlanmasından kullanıcı deneyimine, hazırladığım sosyal medya stratejilerinden yaptığım marka konumlandırma çalışmalarına kadar işin içinde hep yaratıcılık, tasarım ve görsellik var. Bu sebeple bu tarz eğitimleri sadece tasarım odaklı çalışan ya da geliştirmek isteyen kişilere değil pazarlama ve iletişim alanında çalışanlara da sıklıkla öneriyorum.

Skillshare’de eğitim alırsanız yorumlarınızı benimle ve okuyucularla aşağıdan paylaşmanızı ve başka kişilere de yardımcı olmanızı çok isterim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here