Skillshare Online Tasarım, Sanat, Pazarlama Eğitimleri
Skillshare Online Tasarım, Sanat, Pazarlama Eğitimleri

Bu yazımda sizleri, sanat, tasarım ve tasarımın birçok alt alanında kendini geliştirmek isteyen, pazarlama ve işletme alanlarında genel konu başlıkları dışında ufuk açıcı eğitimler almak isteyenler için harika bir eğitim platformu ile tanıştıracağım. Bahsettiğim platform bir online eğitim sitesi olan Skillshare!

Online Tasarım, Sanat ve İşletme Eğitimleri Sitesi
Online Tasarım, Sanat ve İşletme Eğitimleri Sitesi

Pandemi süreciyle birlikte online eğitimlere olan ilgi epey bir arttı! Ben oldum olası, online eğitimlere hem çok sıcak bakan hem de mümkün olduğunca katılım gösteren biriyim. Bence bugün internetin ulaştığı bu nokta, evrensel eğitim içerikleri insana sonsuz bir gelişim fırsatı sunuyor. Bu sebeple bu fırsatı değerlendirip değerlendirmemek sizin elinizde! Türkiye’de online eğitimde üretilen kaliteli içerik sayısı çok çok az ne yazık ki. Sunumu okuyan, başarısız akışlarda içerik sunan özetle bu konuda daha çok yol almak gereken bir noktadayız. Ancak biraz İngilizce bilgisi ya da çeviri destekleri ile online global eğitimlere yönelmenizi şiddetle öneririm. SkillShare’i bu sebeple sizlere anlatmak istedim.

Skillshare nedir?

Skillshare New York merkezli, ağırlıklı yaratıcılık alanında ek olarak da lifestyle ve pazarlama-işletme alanlarında online eğitim içeriği sunan bir platform. Siteye girdiğinizde tasarım eğitimi için doğru yerdeyim dedirten eğitim görselleri, site tasarımı ve içerikleri ile karşılaşıyorsunuz. Skillshare’in en güzel yanlarından biri de her eğitime ayrı ücretler ödemek yerine tek bir abonelik ücreti ile çok sayıda eğitime katılma fırsatı sunması.

Skillshare’in en başarılı bulduğum yanlarından biri eğitimlerin çoğu bir ödevi/projeyi birlikte tamamlamak üzerine, yani sıradan ders anlatımları yerine etkileşime dayalı bir eğitim var. Yabancı eğitim modellerinde sıkça gördüğümüz bu içerik bence Türkiye’de ezberci eğitim almış bizler için büyük gelişim fırsatı.

Skillshare’e ücretsiz kayıt, abonelik ve online eğitim ücretleri

Skillshare’i bu linkten kayıt olarak 30 gün boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. 

skillshare ücretsiz deneme

İlk ay ücretsiz denemeden sonra size yansıtacağı rakam çıkar, genellikle $13-15 arası aylık bir ödemesi var. Bana şu an güncel olarak $13 Kanada Doları gözüküyor :) Dilerseniz deneme süresi sonunda üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Skillshare’den hangi online eğitimler var?

Skillshare’de yaratıcılık alanındaki online eğitimler;

 • Animasyon Eğitimleri
 • Yaratıcı Yazarlık Eğitimleri
 • Film ve Video Eğitimleri
 • Güzel Sanatlar Eğitimleri
 • Grafik Tasarım Eğitimleri
 • İlüstrayon Eğitimleri
 • Müzik Eğitimleri
 • Fotoğrafçılık Eğitimleri
 • UI/UX – Kullanıcı Deneyimi Eğitimleri
 • Web Geliştirme Eğitimleri

İşletme alanındaki online eğitimler;

 • İşletme Analitiği Eğitimleri
 • Freelance Çalışma ve Girişimcilik Eğitimleri
 • Liderlik ve Yöneticilik Eğitimleri
 • Pazarlama Eğitimleri

Bunlara ek olarak da lifestyle ve üretkenlik üzerine birçok eğitimler bulunuyor.

Çağımızın en önemli becerilerinden biri sürekli öğrenme ve kendini geliştirmedir. Bu bağlamda, Skillshare, pazarlama ve diğer birçok alanda kendini geliştirmek isteyen profesyoneller ve meraklılar için mükemmel bir kaynaktır. Sunduğu zengin içerik kütüphanesi ile kullanıcılarına esnek ve kendi hızlarında öğrenme imkanı tanırken, aynı zamanda sektör uzmanlarından pratik bilgiler ve ipuçları sunarak teorik bilgileri pratiğe dökme fırsatı sağlar. Özellikle dijital pazarlama, SEO, içerik üretimi ve sosyal medya stratejileri gibi konularda güncel ve derinlemesine bilgi arayanlar için Skillshare, kaçırılmaması gereken bir platformdur.

Bence özetle tasarım ve kreatif konulara meraklıysanız içinden çıkamayacağınız bir online eğitim sitesi.

Dijital Pazarlama ya da Sosyal Medya Alanında Çalışanlar Tasarımdan Anlamalı mı?

Kişisel ilgimin ve tecrübemin yanında dijital pazarlama, sosyal medya ya da genel olarak iletişim alanında çalışanların mutlaka işlerinin bir parçasında tasarım oluyor. Bugün dijitalin geldiğini noktayı düşünürsek zaten tüm alanlarında tasarım, görsellik, yaratıcılık oldukça önemli.

Bir dijital pazarlamacı olarak tasarımla kişisel ilgimin dışında elbette yaptığım tüm işlerde uğraşıyorum ve kendimi geliştiriyorum. Neden derseniz, yaptığım ve yönettiğim web sitelerinin tasarlanmasından kullanıcı deneyimine, hazırladığım sosyal medya stratejilerinden yaptığım marka konumlandırma çalışmalarına kadar işin içinde hep yaratıcılık, tasarım ve görsellik var. Bu sebeple bu tarz eğitimleri sadece tasarım odaklı çalışan ya da geliştirmek isteyen kişilere değil pazarlama ve iletişim alanında çalışanlara da sıklıkla öneriyorum.

Skillshare’de eğitim alırsanız yorumlarınızı benimle ve okuyucularla aşağıdan paylaşmanızı ve başka kişilere de yardımcı olmanızı çok isterim.


Skillshare Many GEOs

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz